a) osoby bezrobotne (w tym zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne), bierne zawodowo, zwłaszcza te, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
aa) osoby starsze (w wieku 50 lat i więcej), bb) kobiety, cc) osoby z niepełnosprawnościami, dd) osoby długotrwale bezrobotne, ee) osoby o niskich kwalifikacjach,
przy czym co najmniej 60% uczestników będą stanowiły osoby z ww. grup od lit. aa do lit. ee,
b) mężczyźni w wieku 30 – 49 lat pod warunkiem, że nie będą oni stanowili więcej niż 20% ogółu bezrobotnych objętych wsparciem a nie ogółu uczestników, oraz nie należą do kategorii wskazanych w pkt a) w lit. cc – ee oraz w pkt c) i pkt e)
c) imigranci(w tym osoby polskiego pochodzenia),
d) reemigranci,
e) osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny,
f) osoby pracujące, w tym ubogie pracujące, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych oraz pracujące w ramach umów cywilnoprawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia w miesiącu poprzedzającym dzień przystąpienia do projektu.
Osoby wskazane w pkt c) – f) nie mogą stanowić więcej niż 40 % uczestników projektu.
W ramach kategorii osób wskazanych w lit. c) – f) łączna liczba osób pracujących nie może stanowić więcej niż 10 % ogółu grupy docelowej.
Formularz rekrutacyjny oraz szczegółowe warunki rekrutacji i udzielania wsparcia w ramach projektu znajdują się w dokumentach do pobrania poniżej:
Regulamin rekrutacji uczestników
Karta Oceny Formularza Rekrutacyjnego – I etap rekrutacji
Karta Oceny Formularza Rekrutacyjnego – II etap rekrutacji
Regulamin przyznawania wsparcia na rozwój przedsiębiorczości
Minimalne wymagania dotyczące oceny biznesplanu
Umowa o udzieleniu wsparcia zawierana pomiędzy Uczestnikiem projektu a Beneficjentem